Naše planeta Země

Celý týden se připravujeme na oslavu svátku „Dne Země“. Děti se seznamovaly s tím, jak naše planeta vypadá, vyrobili jsme si Zeměkouli ve třídě a společně jsme na ni umístili domy, stromy, zvířata a rostliny….zkrátka vše, co nás obklopuje. Dozvěděli jsme se, že je nutné naši planetu chránit a žít v souladu s přírodou. Ke konci týdne jsme se věnovali třídění odpadu. Děti se učily poznávat různé materiály: papír, plast, sklo, kov a přírodní materiál. Následně jsme tyto materiály třídili do správných kontejnerů. Naučili jsme se novou písničku, vyráběli jsme, tvořili a hráli si.

Vypravili jsme se také na výlet vlakem do Kamenného Újezdu na farmu, kde jsme si zblízka prohlédli hospodářská zvířata – ovečky, slepice, králíčky. Cestou zpět jsme se vydali podél potoka, kde jsme pozorovali nádhernou přírodu. Potkali koně, kachničky, pejsky a kočky. Byli jsme unavení, ale všichni moc spokojení.

Pro zobrazení zadejte heslo: