27. 11. – STÁVKA

Vážení rodiče,

naprostá většina našich zaměstnanců se rozhodla připojit k výstražné jednodenní stávce, která je vyhlášena na pondělí 27.11.2023. Z tohoto důvodu není vedení školy schopno zajistit fungování školy a mateřská škola bude dne 27. 11. 2023 uzavřena. Zastáváme názor, že nestačí jen mluvit. Chystané škrty ve finančním sektoru školství jsou na tolik vážné, že musíme jednat. Jde o budoucnost našich dětí.

DŮVODY STÁVKY:

• Chceme podpořit naše nepedagogické zaměstnance (kuchařky, uklízečky, školnici), a ostatní pedagogy (asistenty pedagoga), aby jejich platy v roce 2024 neklesly, nemusely se snižovat úvazky.
  • Bez pomoci provozních zaměstnanců by bylo velmi těžké zajistit provoz školy a snižování v počtu asistentů pedagoga by ohrozily společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Chceme zabránit snižování finančních prostředků ve školství, které by negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání našich dětí (nákup didaktických, výtvarných, pracovních pomůcek, hraček pro děti …)

Omlouváme se za vzniklé komplikace a děkujeme za podporu a pochopení! Tým MŠ.